piątek, 21 lutego 2025

Dzień Pozytywnego Myślenia z Dr. Gerardem. 2 lutego i sposoby na poprawę humoru pysznymi ciastkami.

      Dzień Pozytywnego Myślenia z Dr. Gerardem. 2 lutego i sposoby na poprawę humoru pysznymi ciastkami.

 

      Geneza święta i jego rola w codziennym życiu.

Dzień Pozytywnego Myślenia obchodzimy 2 lutego. Wymyśliła go amerykańska psycholog Kirsten Farrell,  która zajmuje się badaniem wpływu optymistycznego podejścia do życia na zdrowie i proces leczenia.

    Każdy z nas, nieraz słyszał powiedzenie:  Optymiści, żyją dłużej. 

  Zamiast mówić, że szklanka jest do połowy pusta, w tym dniu mówmy, że szklanka jest do połowy pełna.  Czy nie brzmi to bardziej optymistycznie, chociaż nie zmienia  zawartości tej szklanki?

 Gdy zaczniemy dzień optymistycznie, to i ewentualne niepowodzenia będzie łatwiej pokonać. 

  

    Dlaczego warto celebrować Dzień Dobrego Myślenia?

  Pozytywne myślenie pozwala skupić się nam na tym co jest dobre, a tym samym co jest pozytywne.  Myślenie pozytywnie o sobie, daje nam siłę do pokonywania słabości, pozwala uwierzyć we własne siły,  że możemy pokonać wszelkie trudności. Pozwala uwierzyć we własne możliwości i osiągnąć zamierzone cele. 


       Pozytywne myślenie – co to oznacza w praktyce?  

Szczęście, dobrostan, autonomia, samoregulacja, optymizm, talent, kreatywność, sens życia, radość, dostrzeganie i rozwijanie mocnych stron, wdzięczność, to cechy pozytywnego myślenia. 

 Gdy wmówimy sobie, że to się nie uda, to z góry zakładamy, ze nie osiągniemy celu.  Tracimy wtedy wiarę, że  możemy to jednak pokonać, poddajemy się nieświadomie. 

  Natomiast kiedy konsekwentnie myślisz o tym, że dasz radę, cokolwiek się stanie, to tym pozytywnym myśleniem nastawiasz się na poszukiwanie rozwiązań, by osiągnąć cel.  

Należy  szukać pozytywów w każdej sytuacji i nie pozwalać negatywnym myślom i zdarzeniom zdominować naszego nastawienia, gdy jest źle.  Pozytywne myślenie nie oznacza nadmiernej naiwności ani hurraoptymizmu, lecz dodaje siły  w dążeniu do dobrego rozwiązania i pomaga przeciwstawić się zwątpieniu w trudnych chwilach.


      Ciastka dr Gerard jako sposób na małe przyjemności. 

 Słodycze, a więc  również ciastka Dr Gerarda, mogą poprawiać nastrój i zwiększać poczucie szczęścia, które powinno towarzyszyć nam w Dniu Pozytywnego Myślenia. . Ponadto słodycze poprawiają nam humor,  wpływają na tworzenie pozytywnej atmosfery, dodają wiele pozytywnej energii na nadchodzący dzień. 


  Różnorodność smaków.  

Różnorodność smaków i rodzajów ciastek Dr Gerarda sprawia, że łatwo znaleźć odpowiednie wypieki na każdą okazję i każdy smakosz odnajdzie coś dla siebie. 

    Kruche, czekoladowe, z nadzieniem owocowym – jak dopasować je do własnego nastroju.

 W Dniu Pozytywnego Myślenia trudno sobie wyobrazić, by zabrakło  czegoś słodkiego do przekąszenia.   To właśnie one do porannej kawy,  winny nam towarzyszyć. Te pyszne ciasteczka Dr Gerarda.  

 Oto niektóre propozycje ciastek z szerokiej oferty producenta ciastek, - Dr Gerarda;

    -Ciastka biszkoptowe: 

Delikatne i puszyste biszkopty, które stanowią bazę dla wielu rodzajów ciastek, różnią się  masą oraz rodzajem polewy, są to:

-Kremówka dekorowana o smakach -śmietankowo -morelowym, śmietankowo-truskawkowym, czekoladowo -wiśniowym,

-Pałeczki kremowo -morelowe, 

-Pałeczki kremowo -truskawkowe,  

-Biszkopty Jaśki,

 -Biszkopty Pasja wiśniowa.

  -Ciastka kruche, to delikatne, kruche ciasto, które rozpływa się w ustach, często wypełnione owocami lub kremami:

  -Listki Kruche Maślane,

 -Listki Kruche Kakaowe.

 -Listki z Cukrem i Polewą,

 -Herbatniki RING,

 -Herbatniki RING Maślany     

 -Herbatniki Pretzel.

 -Herbatniki Alusie, 

 -Rogaliki Pudrowane, 

 -Mini Rogaliki,

 -Tropical Coconut,

 -Tartaletki Kakao & Kawa. 

 Wybór jest duży, więc każdy znajdzie dla siebie odpowiedni smak.


      Proste rytuały pozytywnego myślenia na 2 lutego.

 Motto pozytywne na ten dzień -cytat:

„Jeśli chcesz, aby życie uśmiechało się do ciebie, najpierw popraw mu humor” -(Spinoza)

   Łyk ciepłej, porannej kawy i dobre ciasteczko Dr Gerarda, to gwarancja dobrego humoru od rana, a tym samym cały dzień upłynie w dobrym nastroju. 

        Rady pozytywnego myślenia:

 Nie przejmuj się sprawami, na które nie masz wpływu.

 Dbaj o dobre relacje, na których  zależy Tobie.

Staraj się lepiej poznać siebie i swoje mocne strony starannie rozwijaj.

Zwracaj uwagę na swoje emocje i nimi się zajmuj.

Dbaj o własne zdrowie. 


       Wspólne świętowanie z bliskimi.

Optymizm ma jeszcze jedną zaletę – jest zaraźliwy.  Dlatego wśród nas -osób niepełnosprawnych powinniśmy wzajemnie się wspierać, chwalić się pokonanymi barierami, udzielać dobrych rad jak usprawnić sobie życie, dzielić się dobrymi nowinami. 

  Jeżeli będziemy bardziej pozytywnie nastawieni, to łatwiej będzie nam żyć w społeczeństwie, a społeczeństwo też będzie od nas ten optymizm brało -Czyż nie tędy powinniśmy  przez życie kroczyć? 

 Pomimo wielu problemów, które napotykamy w życiu codziennym  (jestem osobą słabowidzącą) -dajemy radę i znajdujemy swoje miejsce na tym pięknym świecie, pomimo pełnego jego obrazu.


     Wskazówki dla niewidomych i słabowidzących.

  Każda osoba wokół siebie powinna zachować porządek, a my, którzy mamy ograniczony zasięg wzrokowy, to jest podstawowa cecha dobrego samopoczucia.  Osoby często nie zwracają na to uwagi, bo one i tak to znajdą. Natomiast my, którzy nie ogarniamy otoczenia wzrokiem, mamy zakodowane, że to, czego potrzebujemy,  znajdziemy w danym miejscu.  Ważne jest,  by nikt nie przestawiał, nie odkładał w inne miejsce czegokolwiek, bez poinformowania o tym fakcie  osoby  słabowidzącej, niewidomej.  Ta prosta zasada jest bardzo ważna dla nas.

  Obecnie mamy wiele pomocnych aplikacji, które ułatwiają nam codzienne życie.  Każdy z nas ma własne rozwiązania i ja też dużo korzystam z takiej aplikacji  w telefonie. Jest nią aplikacja  Seeing AI.  Podaję  info o aplikacji, które  znajdują się  pod adresem: https://apps.apple.com/pl/app/seeing-ai/id999062298?l=pl


  "-Seeing AI to bezpłatna aplikacja, która nawiązuje do otaczającego Cię świata. Projekt zaprojektowany dla społeczności osób niewidomych i niedowidzących, ten trwający projekt poszukiwawczy wykorzystuje możliwości sztucznej inteligencji do otwierania świata wizualnego, opisując pobliskie osoby, tekst i obiekty.

    Aplikacja Seeing AI udostępnia narzędzia ułatwiające wykonywanie różnych codziennych zadań:

• Czytaj — słuchaj tekstu, gdy tylko pojawi się przed kamerą. Wyrównanie dokumentu udostępnia podpowiedzi dźwiękowe umożliwiające przechwytywanie drukowanej strony i rozpoznawanie tekstu wraz z jego oryginalnym formatowaniem. Zapytaj usługę Seeing AI o zawartość, aby łatwo znaleźć potrzebne informacje.

• Opisz — zrób zdjęcia, aby usłyszeć rozbudowany opis. Zadawaj pytania, aby skupić się na informacjach, na których Ci zależy. Eksploruj zdjęcia, przenosząc palec na ekran, aby usłyszeć lokalizację różnych obiektów.

• Produkty — skanuj kody kreskowe i dostępne kody QR za pomocą dźwiękowych dźwięków, aby Cię poprowadzić; odsłuchaj nazwę produktu i informacje o pakiecie, jeśli są dostępne.

• Osoby — zapisuj zdjęcia znajomych i współpracowników, aby móc je później rozpoznać. Uzyskaj szacowany wiek, płeć i wyrażenie.

• Waluta — rozpoznawanie notatek waluty.

• Znajdź moje rzeczy — naucz usługę Seeing AI rozpoznawania twoich obiektów osobistych i postępuj zgodnie z podpowiedziami dźwiękowymi, aby znaleźć je później.

• Świat — środowisko rzeczywistości rozszerzonej audio umożliwiające eksplorowanie nieznanego środowiska, w tym obiektów słuchu ogłaszanych wokół Ciebie za pomocą dźwięku przestrzennego (wymaga urządzenia z systemem LiDAR i systemem iOS 14+).

• Kolory — identyfikuj kolory.

• Jasny — słuchaj słyszalnego sygnału odpowiadającego jasności twojego otoczenia.

• Zdjęcia i filmy w innych aplikacjach — wystarczy nacisnąć pozycję "Udostępnij" i "Rozpoznaj za pomocą aplikacji Seeing AI", aby opisać multimedia z poczty, zdjęć, aplikacji WhatsApp i nie tylko.

• Przeglądaj zdjęcia — słuchaj opisów zdjęć i filmów zapisanych na urządzeniu.

    Aplikacja Seeing AI nadal ewoluuje w miarę, jak słyszymy od społeczności, oraz postępu badań nad sztuczną inteligencją.

  Odwiedź http://SeeingAI.com, aby uzyskać więcej szczegółów. "

  

       Podsumowanie

 Każdy z nas w codziennym życiu, napotyka na trudności.  Podstawowym pytaniem jest -Co mogę zrobić, by było mi lepiej?  

  Pozytywne myślenie nie sprawi, że problem zniknie, ale zapewne da energię, by  pokonać trudności. 

   Słodycze, w tym ciastka, mogą poprawiać nastrój i zwiększać poczucie szczęścia, co jest szczególnie ważne podczas trudnych chwil w życiu. Wiadome jest, że gdy jesteśmy szczęśliwi, to wszystkie problemy stają się  mniej istotne.   Pamiętajmy, że słodycze poprawiają nam humor,  wpływają na tworzenie pozytywnej energii.  

 Kończąc ten wpis, pragnę podkreślić, że pozytywne myślenie toruje drogę do szczęścia. 

 Wszystkim czytelnikom życzę pozytywnego myślenia, a świat będzie piękniejszy. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz